Aracımı Neden Ekpertiz Yaptırmalıyım?
Uluslar Arası Güvenlik Standartları

En Güvenilir ve Sağlam Araç Listesi 2022

Boyutları nedeniyle daha güvenli olduğu düşünülen mevcut nesillerin tercihi olan daha büyük SUV'lerin kapısını açın ve her şeyi tepeden tırnağa korumak için özenle yerleştirilmiş düzinelerce gizli hava yastığı ile karşılaşacaksınız. Ancak, mesele sadece birkaç hava yastığı ve akıllı yolcu koltuğunu doldurmak değil. Ford Pinto tarzı başka bir durumdan kaçınmak için tasarlanmış darbeye dayanıklı yakıt depoları, buruşma bölgeleri, yaya dostu tamponlar, hatta farların tipi ve verimliliği göz önünde bulunduruluyor. Eğer en sağlam araçların nasıl belirlendiğini merak ediyorsanız araçların sağlamlığı nasıl belirlenir? adlı yazımızı okuyabilirsiniz. İşte sizler için derlediğimiz dayanıklı araçlar.

Volvo S90 RS Oto Ekspertiz En Sağlam Araba

Volvo S90

Volvo'nun birinci sınıf amiral gemisi sedanı, baskın Alman modellerinden uzaklaşan minimalist bir İskandinav tarzı ile kendi segmentinde zorlu bir rakip. Bununla birlikte, S90, sportiflikten vazgeçerek, sessiz, konforlu ve rahat bir sürüş için harika bir kabine sahip geniş bir profili tercih ediyor.Volvo S90, tüm çarpışmaya dayanıklılık testlerinde 'İyi' derecelerinden ve standart araçtan araca çarpışma önleme sistemi için bir 'Üstün' derecelendirmesinden oluşan bir IIHS üst güvenlik seçimi aldı.

Mercedes-Benz C-Serisi RS Oto Ekspertiz En Sağlam Araba

Mercedes-Benz C-Serisi

2021 C-Serisi, sportif ve yumuşak arasındaki tatlı noktada kalan mükemmel bir giriş-lüks seçeneği olmaya devam ediyor. Dış tasarım ve iç tasarım, üstün çekiciliğini korumak için bol miktarda modern teknoloji ile iyi bir şekilde yaratıldı. IIHS, C-Serisi'ni en iyi güvenlik seçimleri arasına dahil ederek, sedan'a çarpışmaya dayanıklılık ve çocuk koltuğu bağlantıları için genel 'İyi' notu verdi. Yaya ön çarpışma önleme sistemleri için 'Temel' derecelendirmeye rağmen, C-Serisi, çarpışmadan kaçınma ve azaltma sistemleri için bir 'Üstün' derece ile ödüllendirildi. C-Serisi ayrıca genel olarak ve yandan çarpışma güvenliği için beş yıldızlı NHTSA puanları alırken, önden çarpma ve devrilme güvenliği sağlam dört yıldızlı puanlar alarak güvenliğini tekrardan ispatlamış oldu.

Lexus ES 350 RS Oto Ekspertiz En Sağlam Araba

Lexus ES 350

Mercedes-Benz E-Serisi ve Audi A6 gibi premium sınıf rakiplerinde tipik olan atletizmden fedakarlık etse de ES 350, pek çok meraklıya hitap eden zarif ve konforlu bir lüks biçimi sunan zahmetsiz bir sedan. Üstün konforun yanı sıra, 2022 Lexus ES 350, çarpışmadan kaçınma ve azaltma sistemi testlerinde "İyi" ve "Üstün" arasındaki derecelendirmeleri unutmadan, "İyi" çarpışmaya dayanıklılık ve çocuk koltuğu bağlantı puanları nedeniyle en iyi IIHS güvenlik seçimine layık görüldü. NHTSA, önden çarpma ve devrilme güvenliği için dört yıldızlı derecelendirme almasına rağmen, genel olarak ES 350'ye beş yıldız verdi.

Kia Stinger RS Oto Ekspertiz En Sağlam Araba

Kia Stinger

Kia'nın, üretimden kaldırılacağına dair yanlış söylentiler arasında GT-Line'ı standart hale getirmesiyle, birinci nesil Stinger artık 2022 için her zamanki gibi şık. 2022 model yılı için yapılan makyaj, sportif lüks sedanın turboşarjlı, 300 hp ve 311 lb-ft tork kapasiteli 2.5 litrelik sıralı dört silindir kazandığını görüyor. 2022 Kia Stinger, çarpışmaya dayanıklılıkta genel 'İyi' derecesi ve çarpışmadan kaçınma ve azaltma sistemleri için 'Gelişmiş' ila 'Üstün' derecelendirmesi için IIHS en yüksek güvenlik seçimi kazandı. Büyük Kia stinger, genel olarak beş yıldızlı bir derecelendirme ile NHTSA'nın güvenlik testlerinde de olumlu bir performans sergiliyor. Bununla birlikte, önden çarpışma güvenliği için derecelendirme dört yıldızlı performansı ile bir tık düşük kalıyor.

Volvo S60 RS Oto Ekspertiz En Sağlam Araba

Volvo S60

Volvo S60, ölçülü ancak zarif bir dış görünüme sahip olabilir, ancak benzersiz İskandinav iç mekanı, sınıfının en etkileyicilerinden biridir. S60, yolcularını lüksle şımartmanın yanı sıra, yakıt açısından verimli ve hızlı, yumuşak güç aktarma seçeneklerine sahiptir. Volvo S60, çarpışmaya dayanıklılık için 'İyi' ve çarpışmadan kaçınma ve azaltma sistemleri için 'Üstün' bir derece ile IIHS'nin en iyi güvenlik seçimini aldı. Öte yandan NHTSA, S60'a genel olarak beş yıldız, yandan çarpışma ve devrilme güvenliği için beş yıldız ve önden çarpışma testlerinden dört yıldız notu verdi.

Audi A6 RS Oto Ekspertiz En Sağlam Araba

Audi A6

Audi A6, sınıfının en pahalı lüks sedanlarından biri olmasına rağmen, stil, performans ve teknolojiyi eşit ölçüde yayar. Sedan, bol miktarda konfor ve çekici bir iç mekana sahiptir ve bol miktarda kaliteli Audi kalitesine sahiptir. IIHS, A6'yı çarpışmaya dayanıklılık, çarpışmadan kaçınma ve çarpışmayı hafifletme açısından genel olarak 'İyi' dereceler aldığı için en iyi güvenlik seçimi olarak değerlendiriyor. Audi A6, önden çarpışma testlerinde dört yıldızlı bir puanın yanı sıra, NHTSA'dan etkileyici bir beş yıldızlı genel güvenlik puanına sahiptir.

Mercedes-Benz E-Serisi RS Oto Ekspertiz En Sağlam Araba

Mercedes-Benz E-Serisi

2021 model yılı yenilemesinden sonra, E-Serisi 2022'ye çok az değişikliklerle geldi. Bununla birlikte, E450 modeli için kusursuz bir şekilde şık ve konforlu iç mekan, birinci sınıf kaliteli malzeme, en son teknoloji ve zahmetsizce verimli bir güç aktarma organı dahil olmak üzere E-Serisi hakkında sevilecek çok şey var. C-Serisi modeli gibi, E-Serisi de standart araçtan yaya ön çarpışma önleme sistemi için IIHS'den 'Temel' bir derece aldı. Bununla birlikte, E-Serisi, çarpışmaya dayanıklılık ve çocuk koltuğu çapaları için 'İyi' derecelere ve diğer çarpışmadan kaçınma ve azaltma sistemleri için 'Üstün' derecelere sahipti. NHTSA, Mercedes-Benz E-Serisi'ne tüm kategorilerde mükemmel bir beş yıldızlı güvenlik derecesi ile onurlandırdı.

Genesis G80 RS Oto Ekspertiz En Sağlam Araba

Genesis G80

Orta boy G80 sedan, tasarrufları insanların cebine geri koymak için BMW, Audi ve Mercedes-Benz'in altını oyarak segmentindeki merdivenleri kademeli olarak tırmandı. Şaşırtıcı bir şekilde, Genesis dış tasarımdan, lüks iç kaliteden ve daha düşük fiyat için alandan ödün vermez. 2022 Genesis G80, IIHS'nin en iyi güvenlik seçimidir ve çarpışmaya dayanıklılık açısından 'İyi' ve çarpışmadan kaçınma ve azaltma sistemleri için 'Üstün' derece almıştır. Bu yeterince etkileyici değilse, G80 ayrıca tüm güvenlik testlerinde beş yıldızlı bir NHTSA derecesi aldı.

RS Oto Ekspertiz En Sağlam Araba

Tesla Model 3

Tesla Model 3, şu anda piyasadaki en çok satan EV'lerden biri olma ünvanına sahip ve ideal bir fiyatlandırma, performans ile birlikte sürüş menzili karışımı sunar. Gövdenin altına yerleştirilmiş pillerle Model 3, keskin yön değişimi, dik bir sürüş, köşelerde denge ve iyi ağırlıklı hassas direksiyon için iyi olan düşük bir ağırlık merkezine sahiptir. Tesla, Model 3'ü dünyanın en güvenli arabası olarak pazarlıyor ve IIHS de aynı fikirde görünüyor. Model 3, tüm çarpışmadan kaçınma ve azaltma sistemlerinde 'İyi' genel çarpışmaya dayanıklılık derecelendirmeleri ve 'Üstün' derecelendirmeler için en yüksek güvenlik seçimi aldı. NHTSA ayrıca Model 3'ün güvenliğini onaylayarak tüm güvenlik kategorilerinde ona beş yıldızlı puanlar verdi.