Menü
HIZLI MENÜ

YENİ NESİL EKSPERTİZ

4×4 Araç Ekspertizi Nasıl Yapılır?

4X4 ve SUV araçlarda klasik donanımlarla sadece 2 tekerlekte oluşan ivme gücü hakkında bilgi edinebilirken, RS OTO EKSPERTİZ ailesi olarak 4×4 aracınız, Dyno Sistemlerimiz ile aracınızı motor performans testine tabi tutarak sonuçları hakkında sizlere en ince detaylarıyla beraber 4×4 Oto Ekspertiz Raporunuzu hazırlamaktayız.

 

Dyno Test Nedir?

Dyno Testi aracınızın motor gücünü ölçmek için testinize özel dinamometreler sayesinde gerçekleşen kontrollerden oluşur. Dyno Testi halk arasında motor deviri ve kaç beygir olduğunun sonuçlarından oluşan bir test olarak bilinmektedir.

Dyno testinizde kullanılacak olan özel dinamometreler aracınızın motor ve güç ölçümlerinin rapora sunulması için tasarlanan son teknoloji yazılımlarla donatılmış bilgisayarlı test cihazlarıdır.

 

4×4 Araçlarda Dyno Test Nasıl Yapılır?

• Ekibimiz tarafınca ilk olarak aracın güç aktarma sistemini kontrol edilererek aracınızın itişi veya 4×4 olduğu hakkında kontroller sağlanır. Sonuçlar elde edildikten sonra aracınız silindirlerin üstüne getirilir.

• Aracınız normal yol şartlarında gidiyormuş gibi test yapılabilmesi için aracınızın ön bölümüne hava akım makinesi yerleştirilir. Yerleştirilen hava akım makinesi aracınızın maksimum motor gücünde, motorun herhangi bir soruna sebep olmaması için soğutulmasına ve normal koşullardaki hava akımına ulaşmasını sağlar.

• Test sırasında aracınız yüksek hızlarla seyredeceği için aracın seyir halinden çıkmaması ve emniyet amacıyla özel kemerlerle bağlanması gerekmektedir.

• Gerekli emniyet koşulları sağlandıktan sonra ekibimiz tarafında arabanın motorunu çalıştırılır. Arabanın çalıştırılmasıyla beraber aracınıza ait bilgiler test yazılımına aktarılmaya başlar.

• Aracınızın motor performansı, ivmelenmesi gibi diğer verileri farklı viteslerde denemek için ekspertiz yapan ekibimiz tarafınca aracınızda sırasıyla vites yükselterek maksimum hıza ulaşıncaya kadar gaz pedalına basılır.

• Ekibimiz tarafınca uygulanan işlemler bilgisayarımıza aktarılıp kaydedildikten hemen sonra araç sahibine uygulanan işlemlerin verilerinin bulunduğu kapsamlı ekspertiz raporu teslim edilir.

Önerilen Blog İçeriklerimiz

Ekspertiz Nedir? Ekspertiz Raporu Nedir?

Ekspertiz Nedir? Ekspertiz Raporu Nedir?

Oto ekspertiz; satın alacağımız, ikinci el ve sıfır otomobillerin özelliklerini ve Geçmişte yapılan kazalarda değişen parçalara ve zaman içinde araca uygulanan işlemleri kapsar bu işlemleri uzman

Daha Fazlası
Araçların Sağlamlığı, Güvenilirliği Nasıl Belirlenir?

Araçların Sağlamlığı, Güvenilirliği Nasıl Belirlenir?

Otomobillerin çarpışmaya, devrilmeyeve ve diğer bütün kazalara karşı (sağlamlığı - güvenilirliği) içerisindeki yolcuları koruma seviyeleri ve standartları, avrupa ve amerikadaki Euro Ncap ve NHTSA gibi

Daha Fazlası
Ateşleme Bobini Nedir?

Ateşleme Bobini Nedir?

Araçlardaki akünün 12 voltluk az bir gerilimden dolayı bujinin ateşleme hareketine geçmesine yarayacak binlerce voltu üretmekte geride kaldığından dolayı ateşleme bobini devreye girmektedir. Ateşleme bobini

Daha Fazlası